Захарова: Санкциите против Русија ја покажуваат само неконкурентноста на САД

 

Незаконските активности на САД секогаш биле проследени со природен одговор од Русија, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова, коментирајќи ја подготовеноста на Вашингтон за воведување нов пакет санкции поради ситуацијата со Алексеј Навални.

– САД се обидуваат да ги решат проблемите со сопствената неконкурентност преку воведување санкции за Руската Федерација, истакна Захарова

Back to top button
Close