Земјотрес во Индонезија

 

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Индонезија, а локалните власти соопштија дека нема жртви или материјална штета.

Нема опасност од цунами, соопшти шефот на индонезиската агенција за земјотреси и цунами.

Земјотресот се случил во 6:47 часот по локално време, на длабочина од 157 километри, во централната провинција Северен Сулавеси

Back to top button
Close