Алегри за Рабио: За мене тој отсекогаш бил играч на Јувентус, имаше одлична сезона

epa09041419 Juventus’ Adrien Rabiot (L) in action during the Italian Serie A soccer match between Hellas Verona FC and Juventus FC at Marcantonio Bentegodi stadium in Verona, Italy, 27 February 2021. EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

 

Масимилијано Алегри изјави дека смета на Адриен Рабио во Јувентус.

Овој трансфер прозорец Французинот можеше да замине во Манчестер јунајтед, но англискиот клуб го одби договорот поради високите финансиски барања на Французинот.

– Рабио ќе игра утре. За мене тој отсекогаш бил играч на Јувентус. Нормално е дека во текот на преодниот рок има интерес за играчите. Адриен имаше одлична сезона. Така утре ќе имаме двајца новајлии: Рабио и Кин, изјави главниот тренер на Јувентус.

Дваесет и седумгодишниот Рабио го пропушти натпреварот од 1. коло на Серија А против Сасуоло (3:0). Во 2. коло Јуве утре ќе игра со Сампдорија.

Back to top button
Close