Бајден се сопна додека се качуваше по скалите на претседателскиот авион


Американскиот претседател Џо Бајден (80) се сопна и повторно падна додека се качуваше по скалите на претседателскиот авион.

Бајден го заврши своето патување во средата и беше фатен на камера како паѓа на скалите додека се качуваше во авион додека се враќаше во Соединетите држави по тридневната посета на Европа, која вклучуваше застанувања во Украина и Полска.

Back to top button
Close