Бајден задутре ќе се сретне со Зеленск

Американскиот претседател Џо Бајден в четврток попладне ќе се сретне со украинскиот лидер Володимир Зеленски.

Портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер, рече дека средбата ќе се одржи на маргините на самитот на НАТО, непосредно пред состанокот на Советот на НАТО-Украина.

Тоа ќе биде трет пат двајцата лидери да се сретнат во последните недели, потсети таа.

Back to top button
Close