Бејта: Кажете ми еден успех на Груби, зашто јас не знам

Кажете ми за еден успех на вицепремиерот Артан Груби, зашто јас не знам да наведам, изјави еден од предводниците на „огнената група“ во ДУИ, Невзат Бејта во телевизиско интервју на телевизија „Клан“.

-Некои функционери на ДУИ тајно работат да ме ослабат, не се ангажираа на избoрите и затоа загубив во Гостивар. Разговаравме за овој загрижувачки проблем, тоа му го кажав и на лидерот Али Ахмети, рече Бејта.

 

Back to top button
Close