Борисов: Бугарија има свој Меси, тоа сум јас!

Подобар од мене нема, колку и да звучи нескромно, изјави лидерот на ГЕРБ и поранешен премиер Бојко Борисов.

-Формирањето малцинска влада е најдоброто што може да се случи за стабилноста и разбирањето во моментов. Нашата политичка елита се уште не е созреана. Па така, и Меси има 31 година, но кога ќе влезе на терен го дава првиот гол. Бугарија го има Меси во овој поглед, а тоа сум јас – порача Борисов.

Back to top button
Close