Бугарите кои пцуеја полицајци се пред судија во Крива Паланка

Тројцата Бугари кои утрово ги пцуеје и навредуваа полицајците на граничниот премин деве Баир се пред судија напретходна постапка во Крива Паланка.

Како што соопшти МВР, околу 12.45 часот на Граничниот премин Деве Баир дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на Г.З (35),А.Х(50)и Р.Х(54) бугарски државјани кои најпрво вербално, дрско и недолично со најпогрдни зборови се однесувале.

Потоа се обиделе и физички да ги нападнат полициски службеници кои преземале службени дејства, при што се приведени и се работи на целосно расчистување на случајот, информираат од МВР.

Back to top button
Close