Бугарка со секира во рацете им се заканувала на патниците во метро во Рим

Бугарска државјанка е уапсена денеска откако им се заканувала на патниците со секира во метрото во Рим.

Жената најпрво им се заканувала на патниците, а потоа ги нападнала и дежурните безбедносни лица, мавтајќи со секира со која ја оштетила оградата на влезните скали на метро станицата „Сан Џовани“, пренесе БГНЕС.

Луѓето трчале кон вагоните. Карабинерите биле повикани на местото на настанот и ја уапсиле 32-годишната жена откако била разоружана од чуварите. Пред тоа, држејќи секира во рацете, им се заканувала на членовите на обезбедувањето

Back to top button
Close