Бугарското Министерство за надворешни работи го поддржа Косово за членство во ЕУ


Бугарија ќе продолжи да го поддржува Косово за да стане дел од семејството на Европската Унија, напиша на Твитер бугарското Министерство за надворешни работи.

Апликацијата на Косово за членство во ЕУ ја покажува јасната намера за продолжување на реформската програма на Европската Инија, додаде бугарското МНР, пренесува дописникот на МИА од Софија.

Back to top button
Close