ЦРТА: Во изминатите 40 денови Вучиќ им се обратил на граѓаните 30 пати

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во изминатите 40 дена 30 пати директно им се обратил на граѓаните преку телевизија со национална фреквенција, соопшти ЦРТА.

Центарот за истражување, транспарентност и отчетност (ЦРТА) наведува дека во анализата е анализиран периодот од 1 јули до 9 август годинава.

Како што додадоа, за денеска е најавен уште еден „ексклузивен специјал“, односно гостувањето на Вучиќ во емисијата „Ќирилица“ од 21 часот на Хепи ТВ.

Претседателот на Србија вчера им се обрати на граѓаните заедно со премиерката Ана Брнабиќ кога ги презентираа проектите што ќе се градат во Србија до 2027 година

Back to top button
Close