Две лица повредени во вооружен инцидент во трговски центар во Малме

Две лица се повредени во трговски центар во шведскиот град Малме.

Според очевидци во трговскиот центар се слушнале истрели.

И портпаролот на полицијата потврди дека во трговскиот центар имало пукање.

На местото на инцидентот има голем број вооружени полицајци.

Back to top button
Close