Ќе падне ли Мило после 3 децении власт -Неофицијално опозицијата води

Врз основа  на 90 % од преброените гласови владеачката партија ДПС на актуелниот претседател Мило Ѓукановиќ освоила 39 пратеници додека останатите опозициони партии 42 пратенички места во новиотсостав на црногорскиот парламент.

Засега нема сеуште официјални информации околу точниот број на освоени гласови, но општина Будва вечерва прогласи победа на опозицијата врз 30 годишното владеење на Мило Ѓукановиќ.

 

 

 

Back to top button
Close