Јермак: Во руските напади загинаа 36 лица, а 140 се повредени

Од последиците на денешното руско гранатирање на цели низ Украина загинаа 36 лица, а уште 140 се повредени, соопшти началникот на кабинетот на украинскиот претседател Андриј Јермак.

– Загинаа 36 лица, 140 се повредени како резултат на денешните ракетни напади на Руската Федерација на територијата на Украина, соопшти тој на социјалните мрежи.

Руските сили денеска истрелаа 40 проектили од различни типови над Украина

Back to top button
Close