Филмски грабеж во стриптиз клуб во Атланта – крадците „оперирале“ два часа и однеле куп пари Крадци

Провалниците, облечени во ски-маски и ракавици, успеале да упаднат во „Onyx Gentlemen’s Club“ во Атланта без да го активираат алармот, објави Вашингтон Тајмс.

Двајцата осомничени со себе донеле електрични алати и откако се прикрале во сефовите, ги отвориле со електрични алати, соопшти полицискиот оддел на Атланта.

Полицијата во Атланта не соопштила како крадците се качиле на покривот.

Тие поминале низ таванот правејќи дупка, според ТВ-ВСБ.

Исто така, банкоматите во клубот биле превртени и оставени наопаку, но полицијата соопшти дека машините не биле оштетени и дека не им биле одземени пари.

Осомничените го напуштиле местото на настанот по околу два часа откако упаднале, повторно без да се вклучи алармот.

Back to top button
Close