Фон Дер Лајен: Стоиме обединети

Лидерите на НАТО и Г7 ги осудуваат варварските напади на Русија врз градовите и инфраструктурата во Украина, напиша претседателката на Европската комисија Урсула Фон Дер Лајен на Твитер.

– Се солидаризираме со Полска по експлозијата на нејзината граница. Како што продолжува истрагата, остануваме во близок контакт со нашите партнери за следните чекори, нагласи таа по состанокот на лидерите на Г7 и НАТО.

Back to top button
Close