Фон дер Лајен твитна на македонски за договорот со Фронтекс

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен твитна на македонски јазик за потпишувањето на Договорот за статус со Европската агенција за гранична и крајбрежна стража – Фронтекс.

Back to top button
Close