ФОТО: Маж криел 104 живи змии во панталоните

Маж е фатен во обид да пренесе 104 живи змии во Кина. Рептилите му биле напикани во панталоните, наведува Си-Ен-Ен.

Царинските службеници во јужниот кинески град Шенжен го фатиле мажот кој патувал низ пристаништето Футиан на контролниот пункт меѓу Хонг Конг и континентална Кина.

„За време на претресот, полицајците пронашле шест торби со врвка запечатени со лента. Тие беа сместени во тајни џебови од панталоните. Службениците ги отвориле торбите и утврдиле дека во секоја има неколку живи змии со различни форми и бои“, се вели во соопштението на царинските органи.

Подоцна биле идентификувани пет видови змии, од кои четири не биле по потекло од Кина

Back to top button
Close