(ФОТО) Нов инцидент во Бугарија: Се запали автобус во кој се возеле 50 луѓе

Автопатот Тракија кај Бургас денеска е повторно затворен поради нов инцидент, објави „Бгнес“.

На автопатот се запалил автобус, кој е сопственост на општински превозник, а во возилото имало 50 лица.

На лице место се излезени две противпожарни екипи кои го гаснат пожарот, а засега нема информации за повредени лица.

Back to top button
Close