ФОТО: Новата министерка ги „поздрави“ демонстрантите со среден прст

Новата британска министерка за образование Андреа Џенкинс непосредно пред да биде именувана на функција, е снимена како на демонстрантите пред канцеларијата на премиерот им покажува среден прст.

Џенкинс во четвртокот ја посети канцеларијата на премиерот, давајќи му поддршка на Борис Џонсон.

 

 

Back to top button
Close