(ФОТО) Приведени полицајци кои правеле забава во Куклица. Интервенирала и ЕБР

Околу петнаесетина граѓани, од кои половина биле полицајци, синоќа биле приведени откако и покрај забраната за групирање, правеле забава, во кратовското село Куклица, пренесе “Фокус”.

На терен излегла полицијата од полициска станица Кратово, но наводно морала да интервенира и единица од ЕБР, бидејќи дел од присутните на забавата давале отпор.

фото: а1он.мк

 

Back to top button
Close