Голманот на Интер Мајами истетовира автограм од Меси


Голманот на американскиот фудбалски прволигаш Интер од Мајами, Франциско Раниери, истетовира на раката автограм кој го доби од аргентинскиот фудбалер Лионел Меси.

Аргентинецот неодамна го посети тренинг центарот на Интер додека се подготвуваше со репрезентацијата за пријателскиот натпревар против Хондурас на кој постигна два гола во победата од 3-0.

Раниери, кој брани за младинскиот состав на Интер, се сретна со Меси и побара автограм од својот познат сонародник, кој му се потпиша на левата рака, пренесе порталот „Гол“.

Аргентинскиот голман потоа од автограмот направи тетоважа и рече дека средбата со Меси му е „најубавиот ден во животот

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close