Хрват гол скокна во море по победата

Додека во Загреб навивачи се фрлија во градската фонтана за да ја прослават победата на Хрватска над Бразил, еден трогирчанец се реши влезот во полуфинале на националниот тим да го прослави со главечки скок во Јадранското Море.

Според податоците на Државниот хидрометеоролошки завод, температурата на морето кај Трогир во петокот навечер била 16 Целзиусови степени.

Back to top button
Close