Ибањез доби понуда од Ал Ахли


Одбранбениот фудбалер на Рома, Роџер Ибањез може да ја продолжи кариерата во саудиски Ал-Ахли, објави инсајдерот Фабрицио Романо.

Се известува дека дефанзивниот играч го бара и Нотингем Форест.

Според изданието, раководството на Рома води преговори со двата клуба, но во моментов не е донесена одлука.

Минатата сезона на 48 натпревари во сите натпреварувања Ибањез постигна три гола.

Back to top button
Close