Изгаснат пожарот во поранешната зграда на „Технометал Вардар” во Скопје

Изгаснат е пожарот што попладнево изби во поранешната зграда на „Технометал Вардар”, на улица „Македонија” во центарот на Скопје.

Од Центарот за управување со кризи информираа дека горела напуштена зграда.

Како што изјави за МИА командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита Звонко Томески, пожарот го гаселе едно возило и пет пожарникари, а причината ќе се утврдува дополнително од надлежните служби.

Пожарот бил пријавен од станарите на околните згради.

Back to top button
Close