Колона Македонци за влез во Грција. Се чека повеќе саати на преминот Богородица-Евзони

Голем број македонски граѓани од утринава се упатија кон соседна Грција На граничниот премин Богородица за излез од земјава се чека поради голените гужви.на возила кои чекаат влез во грција

Следува линкот од камерите преку кои може во живо да се следи состојбата со гужвите на граничните премини кон соедна грција.

Видео камери

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close