Ковачевски прифатил утре да се сретне со Мицковски во владата

Во вечерашната ТВ анализа на тв 24 Маја Кадиевска Воиновиќ екс вицегувернер и член на ИК на ВМРО ДПМНЕ откри како што рече ексклузивно утре ке имаме средба со премиерот Ковачевски на која Мицковски и економскиот тим на партијата ќе го престават планот. Средбата според Кадиевска ќе биде во владата а тоа го потврди и нејзиниот соговорник на дебатата , вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи

Тој потсети дека економскиот совет е во среда во 12 вашот на кој бесе и за оовој и за претходниот Поканет Мицковски со неговиот економски тим но тие одбиваат да присуствуваат на економскиот совет и конечно попладнево Мицковски и Ковачевски договориле утре средба во владата.

Back to top button
Close