Кралското семејство пристигна во Шкотска, доаѓаат и Хари и Меган за да бидат со Елизабета IIВојводата

Војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл ќе отпатуваат во Шкотска.

Парот, кој сега живее во САД, последните денови беше во Велика Британија на различни веридби.

Тие сега се во Германија за да ја одбележат една година од Игрите Invictus – натпревар за повредени воени ветерани.

Сите четири деца на британската кралица Елизабета Втора отпатувале во замокот Балморал во Шкотска за да бидат со кралицата, бидејќи лекарите денеска изразиле загриженост за нејзиното здравје и препорачале да остане под медицински надзор, јавува британската телевизија ITV.

Принцот Чарлс пристигнал во Балморал со својот син – принцот Вилијам, принцезата Ана, принцот Едвард, како и принцот Ендру.

Принцот од Велс отпатувал во Балморал со неговата сопруга Камила, војвотката од Корнвол, изјави портпаролот на неговата кралска резиденција, Кларенс Хаус.

Палатата Кенсингтон потврди дека и принцот Вилијам отпатувал во Балморал, но Кејт останала дома да се грижи за децата.

 

 

 

 

 

Back to top button
Close