Лестер стана десеттиот тим кој не освоил повеќе од еден бод во првите седум кола од Премиер лигата

Лестер во натпреварот од 7. коло на шампионатот на Англија загуби од Тотенхем со 2:6.

По седум кола од Премиер лигата, лисиците освоија само еден бод од можни 21.

Лестер стана 10-от тим кој не освоил повеќе од еден бод во првите седум натпревари во Премиер лигата.

Четири екипи во оваа фаза од првенството беа без бодови: Саутемптон (1998/99), Њукасл (1999/2000), Сандерленд (2013/14) и Кристал Палас (2017/18).

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close