Лига на шампиони: Стартна победа на Лајпциг, без голови во Милано

Со воведните натпревари во групите Г и Ф вечерва започна групната фаза во фудбалската Лига на шампиони.

Лајпциг во групата Г триумфираше на гостувањето против швајцарски Јанг Бојс со 3-1 (1-1).

Во вториот натпревар во терминот од 18:45 часот Милан и Њукасл одиграа без голови во Милано.

Вечерва на програмата се преостанатите натпревари од воведното коло во ЛШ меѓу Барселона – Антверпен, Феенорд – Селтик, Лацио – Атлетико Мадрид, Манчестер сити – Црвена ѕвезда, ПСЖ – Борусија Дортмунд и Шахтјор – Порто

Back to top button
Close