Милан го продолжи договорот со Тонали до 2027 година

epa09934756 Milan’s Sandro Tonali applauds fans after winning the Italian Serie A soccer match between Hellas Verona and AC Milan in Verona, Italy, 08 May 2022. EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA
.Милан вчеравечер објави дека го продолжил договорот со играчот од средниот ред Сандро Тонали. Двете страни се обвразаа на соработка до 2027 година.

Според новиот договор, платата на 22-годишниот Тонали ќе порасне од 1,2 милиони евра на три милиони евра по сезона.

Играчот од средниот ред одигра пет натпревари за Милан оваа сезона и има една асистенција.

Порталот „Transfermarkt“ ја проценува вредноста на фудбалерот на 50 милиони евра.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close