Млада жена падна од 6-ти спрат во населба Бутел

Млада жена падна од шести кат попладнево во Скопје. Несреќата се случила во скопската населба Бутел, објави Курир.

Жената со возило на Брза помош беше однесена во болница.

Очевидци рекле дека кога дошла Брзата помош жената била жива, но во многу тешка состојба.

Од МВР за Курир информирале дека жена е пронајдена во бессознание во Бутел.

Back to top button
Close