Најмалку 10 повредени лица, пет биле реанимирани – гром удри во парк во Чешка

Најмалку 10 лица се повредени, меѓу кои и деца, по удар на гром во пакр во предградие на Либерец, во Чешка, јавува чешкото Радио Прага Интернешенл.

Според извори од болницата во Либерец, петмина од повредените морале да бидат реанимирани.

Back to top button
Close