Напојувањето со електрична енергија во делови од Хрватска постепено почна да функционира

 Напојувањето со електрична енергија без која претходно денеска остана без цела Далмација, постепено почна да функционира, јавуваат хрватските медиуми.

Најдоцна до 15 часот и 30 минути целата територија на Далмација треба да добие струја, пренесе Хина.

Засега делови од Сплит, како и други градови и населени места се приклучени на електричната мрежа.

Back to top button
Close