Невремето направи хаос и на аеродромите: Можни доцнења на летовите – се огласија од Ер Србија

Поради синоќешните и денешните чести и продолжени забрани за полнење гориво на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, поради неповолните временски услови, како и последователно губење на аеродромските слотови, одреден број летови на Ер Србија закажани во текот на денот може да доцнат, соопшти националната авиокомпанија.

Надлежните служби на Ер Србија прават се што е во нивна моќ да се грижат за сите патници чии летови ќе доцнат, се додава во соопштението.

За повеќе информации, патниците можат да се јават во Контакт центарот на Ер Србија на 0800 111 528 од Србија, на +381 11 311 21 23 од странство, посетете ги airserbia.com или страниците на социјалните мрежи на Ер Србија.

Back to top button
Close