Нов рекорд – над 150 позитивни на ковид-19

Во изминатото деноноќие во земјава се потврдени над 150 позитивни случаи на лица заболени од ковид-19, потврдија од Институтот за јавно здравје за МИА.

Повеќе информации за точната бројка и извршените тестирања ќе бидат објавни во текот на денот.

Back to top button
Close