Објавени нови фотографии од киднапирањето на Вања, на една од нив се гледа и убиениот Панче!

Политичар од Србија објави фотографии од возилото со кое беше киднапирана убиената скопјанка Вања Ѓорчевска.

Извесен Срѓан Ного за утре најавува и видео материјал.

Фотографијата која е извадена од снимката од безбедносна камера, според датумот на неа, е направена утрината кога Вања е киднапирана, на 27 ноември во 07:34 часот.

На втората фотографија направена од безбедносни камери на бензиска пумпа (нема датум), се гледа и ликот на мажот кој го управува автомобилот, а наликува на убиениот Панче Жежовски.

„Ексклузивно ги објавувам снимките од киднапирањето на Вања Ѓорчевска од 27 ноември во 07:29 часот, како и сите други снимки од киднаперот снимени од камерите. И ексклузивно објавувам видео од „киднапирањето“ на Панче Жежовски, фризер од Велес. Ќе дознаете како течела истрагата и кој всушност ги разрешил двата случаи, со нив го поврзал Љупчо Палевски Палчо и обезбедил докази за апсењето на штипјанецот Влатко Кешишев, штипјанецот Велибор Манев и Боре Видески од Велес. Очекувајте ексклузива во петок 05.01. во 16 часот. Следете ме“, пишува Ного на социјалната мрежа Твитер.


Пренесе фокус мк

Back to top button
Close