Од почетокот на конфликтот со Хамас во Газа загинаа вкупно 315 израелски војници

Бројот на загинати израелски војници од почетокот на конфликтот со Хамас во Појасот Газа се зголеми на 315, објавија денеска израелските медиуми.

Меѓу загинатите е и полицаец кој загинал во спасувачката мисија, пишува „Тајмс оф Израел“.

Меѓу последните жртви е и 25-годишен израелски војник кој загина вчера за време на борбите во јужниот дел на Појасот Газа, соопшти израелската војска.

Back to top button
Close