Откако рекоа дека е пијан на видео од Инстаграм, се огласи Вучиќ: Кафе никогаш не сум пиел, еднаш видов момци како дуваат лепак

Претседателот на Србија Александар Вучиќ зборуваше за својата видео порака објавена вчера на својот Инстаграм профил, за која некои оценија дека е снимена под дејство на алкохол.

„Никогаш во мојот живот… Веројатно секогаш кога ќе ја заштитите вашата земја и ќе им кажете на странските агенти дека лажат, тие секогаш ќе ви кажат дека сте пијан и под дејство на опојни материи. Никогаш во животот не сум запалила пура или цигара, никогаш во животот не сум видел никаква дрога“,

рекол Вучиќ, пренесува Нова.рс.
Потоа тој раскажал анегдота од детството.

„Кога имав 17 години имаше натпревар меѓу Железничар и Црвена звезда. Купот беше… Некој натпревар, отидовме во среда. Тогаш видов некои момци како дуваат лепак за прв и последен пат и се скарав со нив, а да не зборувам што се случи потоа. Беше некаде помеѓу Адашевац и Винковци. Никогаш во животот не сум видел или пробал такво нешто. Сакам само да им кажам на луѓето да видат какви лажговци се“,изјави Вучиќ.

Еден ден откако од таборот на СНС пристигнала информацијата дека претседателот Александар Вучиќ изразил разочарување од социјалистите и најавил можност за нови избори, тој потоа повторил нешто слично во вирално обраќање на Инстаграм.

На прашањето дали мисли дека ова е само уште една претстава на владејачките партии со цел да се одложи потпишувањето на германско-францускиот план или навистина се чекаат нови избори, потпретседателот на Собранието и лидер на Демократската партија Зоран Лутовац во изјава за Нова.рс рекол:

„Со оглед на тоа што Вучиќ беше јасно пијан, можеби треба да ја игнорираме неговата најава. Но, ако се држи до тоа откако ќе му помине мамурлакот, тогаш вашето прашање има смисла…“

Back to top button
Close