Петмина загинати, 18 повредени во пукање во геј клуб во Колорадо Спрингс

 

Пет лица се убиени, а 18 се повредени во пукање во геј клуб во американскиот град Колорадо Спрингс.

Полицијата во Колорадо Спрингс објави на Твитер дека во 8 часот по локално време ќе има прес-конференција за пукањето во „Клуб Кју”, пренесе ДПА.

Back to top button
Close