Поради лошите временски услови откажани летовите од Москва

epa10365351 A woman walks on the street during snowfall in Moscow, Russia, 14 December 2022. The height of the snowfall in Moscow has reached 16 to 19 cm. EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Повеќе од 50 летови се одложени или откажани денеска од аеродромите во Москва поради снежни врнежи и силни ветрови, пренесе ТАСС, повикувајќи се на податоци од аеродромите во главниот град.

Метеоролозите предупредија дека се очекува голомразица и обилни врнежи од снег. Денеска се очекува ветерот да биде до 15 метри во секунда, што ќе создаде тешки услови за пилотите и возачите.

Back to top button
Close