Портпаролка на Белата куќа: Бајден „знае како да се врати“ по лошата дебата


Белата куќа соопшти дека претседателот Џо Бајден може да се врати од неговата лоша дебата минатата недела, додавајќи дека нема потреба тој да ги докажува своите когнитивни способности.

„Тој знае како да се врати“, изјави портпаролката на Белата куќа Карин Жан-Пјер.

Таа додаде дека медицинскиот тим на Бајден претходно соопштил дека когнитивен тест за Бајден (81) „не е потребен“.

Back to top button
Close