Повреден млад човек донесен на Скопските клиники, се повредил на работно место


На Скопските клиники вчера бил донесен повреден млад човек, кој се повредил на работа во фирма на подрачејето на Гази Баба, соопшти министерството за внатрешни работи.

-Вчера во 11 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники Мајка Тереза било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен Ф.П.(19) од Скопје. Според пријавеното, тој се здобил со повредата при изведување на работни задачи во фирма на подрачјето на Гази Баба, соопшти МВР.

Полициски службеници извршиле увид и за настанот била известена Трудовата инспекција.

Back to top button
Close