Принцовите Вилијам и Хари со сопругите во прошетката во замокот Виндзор

10 September 2022, United Kingdom, Windsor: (L-R) Catherine, Princess of Wales, William, Prince of Wales, Prince Harry, the Duke of Sussex, and his wife Meghan Markle, the Duchess of Sussex, arrive at Windsor Castle in Berkshire following the death of Queen Elizabeth II on Thursday. Photo: Kirsty O’connor/PA Wire/dpa

 

Принцот и принцезата од Велс заедно со војводата и војвотката од Сасекс прошетаа надвор од замокот Виндзор што е прво појавување на Вилијам и Кејт со новите титули.

Хари и Меган им се придружија на Вилијам и Кејт во јавност за првпат од Денот на Комонвелтот на 9 март 2020 година, додека ги разгледуваа цвеќињата и балоните што посетителите ги оставаат во спомен на кралицата Елизабета Втора, а потоа се поздравуваа со насобраните луѓе пред замокот.

Како што јави Би-Би-Си, тие потоа си заминале од Виндзор.

Back to top button
Close