Русија: Светски шампион убиен пред неговата куќа

Повеќекратниот светски шампион во џиу-џицу, Видади Марданов (32) е убиен во понеделникот вечерта во Дагестан, јавуваат руските медиуми.

Марданов истовремено бил и претседател на NFC MMA граплинг лигата, а бил убиен со пиштол околу четири часот наутро.

Споменатиот излегол од својата куќа да разговара со некого, но во текот на разговорот две лица го застрелале и побегнале.

Токму полицијата многу брзо пристигнала на местото и пронашла тело на маж како лежи на улица. Набрзо ги идентификувале напаѓачите, а според медиумите станува збор за Тимур Асадом (27) и Абдумислим Муртазалиев (23

Back to top button
Close