Се појави слика од жената која наводно стои зад нападот во Истанбул

На фотографија што кружи по социјалните мрежи, може да се види жена како оди по улица и носи црн ранец.

Откако турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и потпретседателот Фуат Октај објавија дека се сомневаат дека зад експлозијата во Истанбул стои жена, на социјалните мрежи почна да кружи фотографија за која корисниците се сомневаат дека ја прикажува вмешаната во нападот.

Автентичноста на фотографијата не е официјално потврдена.

 

Back to top button
Close