Силен земјотрес ја погоди Романија

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди Романија, јавува ЕМСЦ.

Епицентарот на земјотресот бил на 79 километри североисточно од Дробета-Турну Северин, на длабочина од 13 километри, пренесува Нова.рс.

Нема вести за повредени или евентуална материјална штета.

Back to top button
Close