Следува затоплување, температури до 29 степени

– Следува период на потопло време со температури кои на крајот на следната недела ќе достигнат 29 степени.

Од УХМР информираат дека следува период на потопло време, со значително затоплување од средината на следната седмица, а во почетокот на седмицата ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд.

Утре дневната ќе се движи меѓу 13 и 21 степени, во понеделник од 17 до 24, вторник од 17 до 23 степени, среда од 19 до 25, четврток од 21 до 28 и петок од 23 до 29 степени.

Утринсктите ќе бидат меѓу 1 и 10 степени утре и задутре, а од вторник од 5до 13 степени.

Back to top button
Close