Слон подиве за време на религиозна поворка во Шри Ланка, повредени 13 лица

Најмалку 13 лица се повредени откако слон подивеа за време на верска поворка на југот на Шри Ланка, соопшти денеска полицијата.

Повредените се во локална болница и никој од нив не е сериозно повреден, додаде полицијата.

Поворката Рухун Катарагама Махадевала е голем верски и културен настан што се одржува во Катарагама во провинцијата Ува во Шри Ланка

Back to top button
Close