Собрание: Џафери е добро, но треба да одмора затоа Мисовски ќе оди во Крушево

Собрание: Џафери е добро, но треба да одмора затоа Мисовски ќе оди во Крушево

Потпретседателот на парламентот, Горан Мисовски, ќе ја предводи собраниската делегација на Мечкин камен во Крушево по повод Денот на Републиката – 2 август, бидејќи Талат Џафери мора да одмора, велат од Собранието.

-Претседателот Талат Џафери, е во добра здравствена состојба, но по препорака на лекарите неопходен му е дополнителен одмор и мирување – се огласија утрово од законодавниот дом.

Back to top button
Close